Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

32

uit 16 regelingen · 0 brief-verzoeken

Gekregen

100%

32 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

317

6% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 39% 13 1 4 44% 1 (1 gekregen)
D66 coalitie 64% 10 0 0 68% 2 (2 gekregen)
BBB 72% 6 1 1 71% 0
PVV 82% 4 0 1 89% 1 (1 gekregen)
CDA coalitie 83% 4 0 0 85% 3 (3 gekregen)
Groep Markuszower 83% 2 0 1 80% 3 (3 gekregen)
SGP 86% 1 0 1 80% 1 (1 gekregen)
PRO 94% 1 0 4 100% 9 (9 gekregen)
JA21 94% 1 0 2 92% 1 (1 gekregen)
PvdD 96% 1 0 0 100% 0
DENK 100% 0 0 1 100% 2 (2 gekregen)
ChristenUnie 100% 0 0 3 100% 2 (2 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 3 (3 gekregen)
50PLUS 100% 0 0 0 100% 1 (1 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 1 (1 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0
Volt 100% 0 0 1 100% 2 (2 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat12538 30%0 0%36 29%50 40%1 1%
Dertigledendebat1461 1%0 0%64 44%79 54%2 1%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg9100%78%
Veiligheid en justitie6100%100%
Overig4100%50%
Bestuur en democratie3100%67%
Buitenland en defensie3100%100%
Klimaat en energie3100%100%
Inkomen en economie2100%100%
Samenleving en discriminatie1100%100%
Landbouw en natuur1100%0%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20261100%
Mei 20263100%
April 20262100%
Maart 20265100%
Februari 20266100%
December 20254100%
November 202511100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorgVeiligheid en justitieOverigBestuur en democratieBuitenland en defensieKlimaat en energieInkomen en economieSamenleving en discriminatieLandbouw en natuur
VVD137525100·01001000
D6667670331006750100·
BBB506750100100100100·100
PVV7510050100·67··100
CDA83100100100100331001000
Groep Markuszower6710010010010050100··
SGP1001001001000100··100
PRO10010010050100100100·100
JA2110080100100·100100100100
PvdD10010010067100100100100100
DENK100100100100100100100100100
ChristenUnie100100100100100100100100100
SP100100100100100100100100·
50PLUS100100·100100··100100
FVD100100100100100100100·100
Lid Keijzer100·100····100·
Volt100100·100100100···

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD2933333310050100
D66401006750100100100
BBB805080500100100
PVV100506050100100·
CDA881006067100100100
Groep Markuszower··50100100100100
SGP75·100100···
PRO86100100100·100·
JA2186100100100100100·
PvdD91100100100100100100
DENK100100100100100100100
ChristenUnie100100100100100·100
SP100100100100100100100
50PLUS100100100100100··
FVD100100100100100100·
Lid Keijzer····100100·
Volt100·100100···

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66BBBPVVCDAGroep MarkuszowerSGPPROJA21PvdDDENKChristenUnieSP50PLUSFVDLid KeijzerVolt
VVD·0·03367043···1000···100
D660··05033·890·50100671000·100
BBB10050·010010010075100·010033100100··
PVV10050··010010083100·10010067100100··
CDA10050···100·890·10010067100··100
Groep Markuszower·100··100·10067100··1000100··100
SGP·100·100100···100·0100··100··
PRO0100·100100100··100·100100100100··100
JA21100100··10010010080··100100100100100··
PvdD0100·100100·100100··100100100100100·100
DENK·100·100100100100100100··100100100100·100
ChristenUnie·100··100100·100100·100·100·100·100
SP·100·100100100100100100·100100·100100·100
50PLUS·100··100··100···100100···100
FVD100100·100100100·100100·100100100100··100
Lid Keijzer·····100100100·········
Volt100···100··100··100100100····

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.