Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

39

uit 17 regelingen · 1 brief-verzoeken

Gekregen

51%

20 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

359

8% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 35% 17 0 5 32% 1 (1 gekregen)
PVV 37% 11 1 5 37% 2 (1 gekregen)
CDA coalitie 50% 8 2 0 47% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 53% 8 0 1 53% 2 (1 gekregen)
BBB 58% 12 1 1 59% 0
D66 coalitie 59% 15 0 0 57% 0
JA21 67% 4 0 3 64% 2 (0 gekregen)
PRO 69% 3 2 7 64% 10 (7 gekregen)
SGP 80% 2 0 2 80% 0
50PLUS 83% 2 0 1 82% 0
ChristenUnie 88% 2 0 0 88% 1 (1 gekregen)
Volt 90% 0 1 2 89% 7 (5 gekregen)
DENK 92% 2 0 0 91% 6 (3 gekregen)
SP 96% 1 0 1 96% 2 (0 gekregen)
PvdD 96% 1 0 0 96% 2 (0 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 1 100% 0
FVD 100% 0 0 1 100% 3 (0 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8032 40%0 0%2 3%45 56%1 1%
Dertigledendebat701 1%0 0%3 4%64 91%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Buitenland en defensie3951%95%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 202640%
Maart 20261450%
Februari 2026333%
Januari 20263100%
December 2025540%
November 20251070%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijBuitenland en defensie
VVD35
PVV37
CDA50
Groep Markuszower53
BBB58
D6659
JA2167
PRO69
SGP80
50PLUS83
ChristenUnie88
Volt90
DENK92
SP96
PvdD96
Lid Keijzer100
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD600100331150
PVV33010004367
CDA83331000200
Groep Markuszower··100050100
BBB6740100044100
D66894010067540
JA2180·100060·
PRO10050100100500
SGP750100·100100
50PLUS10050100100100100
ChristenUnie10010010010078100
Volt100100··80·
DENK1001001001008875
SP10010010010089·
PvdD10010010010091100
Lid Keijzer····100100
FVD100100100·100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDPVVCDAGroep MarkuszowerBBBD66JA21PROSGP50PLUSChristenUnieVoltDENKSPPvdDLid KeijzerFVD
VVD·501000··033··10040331000·0
PVV···50··10025··10033000·67
CDA100100·0··071··100335000·0
Groep Markuszower·100····10033···4001000·100
BBB010010050··5067··10040251000·100
D66100501000··089··1007167050·0
JA21·100100····75···5050·0··
PRO1000100·······100671000100·0
SGP·100····100100··100·501000·100
50PLUS100100····10083··100100··0··
ChristenUnie100100····100100···7550·100··
Volt··100···0100····100····
DENK10050100···50100···100·100100·100
SP10050100100··100100··100100100·100··
PvdD·50100···100100··100100100100···
Lid Keijzer·100····100······100···
FVD100100·100··100100···100100100···

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.