Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

49

uit 16 regelingen · 4 brief-verzoeken

Gekregen

63%

31 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

395

10% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 25% 21 3 4 23% 2 (1 gekregen)
D66 coalitie 40% 19 2 5 41% 1 (1 gekregen)
CDA coalitie 52% 12 0 3 50% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 53% 6 2 0 50% 3 (2 gekregen)
BBB 57% 10 2 4 58% 7 (4 gekregen)
PRO 65% 7 2 3 63% 8 (4 gekregen)
PVV 67% 8 1 3 72% 2 (2 gekregen)
ChristenUnie 77% 3 0 2 75% 3 (3 gekregen)
JA21 80% 4 0 3 79% 3 (2 gekregen)
DENK 80% 3 1 5 84% 1 (0 gekregen)
SGP 85% 2 0 0 85% 2 (1 gekregen)
Volt 86% 1 0 0 86% 2 (2 gekregen)
50PLUS 92% 0 1 0 92% 0
PvdD 93% 2 0 2 92% 6 (3 gekregen)
SP 95% 1 0 5 94% 6 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 2 (2 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat7630 39%0 0%0 0%45 59%1 1%
Dertigledendebat651 2%0 0%0 0%62 95%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig4963%92%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 2026475%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD25
D6640
CDA52
Groep Markuszower53
BBB57
PRO65
PVV67
ChristenUnie77
JA2180
DENK80
SGP85
Volt86
50PLUS92
PvdD93
SP95
FVD100
Lid Keijzer100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD22255025300
D663310033403333
CDA71100672533100
Groep Markuszower··100206750
BBB56750257550
PRO67100·100500
PVV750100508050
ChristenUnie1001005010060·
JA2180100100331000
DENK83100100100880
SGP100100·10067100
Volt100··10067·
50PLUS10050100100100·
PvdD10010010010078·
SP83100100100100100
FVD100100100100100100
Lid Keijzer····100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBPROPVVChristenUnieJA21DENKSGPVolt50PLUSPvdDSPFVDLid Keijzer
VVD·010050334300001000·0170·
D660··033675033005050·100400·
CDA·100·503367·50·0100100·0250·
Groep Markuszower·100··5067·67··100··025··
BBB·0100100·675067100·1000·050100·
PRO100·1000100·100000100100·5010050·
PVV00·10067100·67··10050·060100·
ChristenUnie··100010050····100··100100··
JA21··10010010080·50·100100100··0100·
DENK0··331001001000··100100··100100·
SGP···5010010010050······100100·
Volt····0100····100··100···
50PLUS···100100100··100·100100··80··
PvdD100100··751001000100·100100··100100·
SP·100100·100100100100100·100··67·100·
FVD··100100100100100100100·100100·100100··
Lid Keijzer···100·100·100·········

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.