Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

53

uit 17 regelingen · 5 brief-verzoeken

Gekregen

62%

33 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

425

9% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 26% 22 4 4 24% 2 (1 gekregen)
D66 coalitie 41% 20 2 5 42% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 53% 7 2 0 50% 4 (2 gekregen)
CDA coalitie 54% 13 0 3 52% 1 (1 gekregen)
BBB 60% 10 2 4 61% 7 (4 gekregen)
PVV 67% 9 1 3 71% 2 (2 gekregen)
PRO 68% 7 2 3 65% 9 (5 gekregen)
ChristenUnie 77% 3 0 2 75% 4 (4 gekregen)
JA21 80% 4 0 3 79% 3 (2 gekregen)
DENK 83% 3 1 5 86% 1 (0 gekregen)
SGP 86% 2 0 0 86% 2 (1 gekregen)
Lid Keijzer 86% 1 0 0 86% 0
Volt 88% 1 0 0 88% 2 (2 gekregen)
50PLUS 92% 0 1 0 92% 0
PvdD 94% 2 0 2 93% 6 (3 gekregen)
SP 95% 1 0 5 95% 7 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 2 (2 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat7731 40%0 0%0 0%45 58%1 1%
Dertigledendebat681 1%0 0%2 3%63 93%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig5362%92%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 2026863%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD26
D6641
Groep Markuszower53
CDA54
BBB60
PVV67
PRO68
ChristenUnie77
JA2180
DENK83
SGP86
Lid Keijzer86
Volt88
50PLUS92
PvdD94
SP95
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD222550253017
D663310033403340
Groep Markuszower··100206750
CDA7110067253375
BBB56750257575
PVV750100508060
PRO67100·1005050
ChristenUnie1001005010060·
JA2180100100331000
DENK831001001008860
SGP100100·10067100
Lid Keijzer····10075
Volt100··10067100
50PLUS10050100100100·
PvdD10010010010078100
SP83100100100100100
FVD100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerCDABBBPVVPROChristenUnieJA21DENKSGPLid KeijzerVolt50PLUSPvdDSPFVD
VVD·050100330383300100·0·0140
D660·0·335071330050·50·100330
Groep Markuszower·100··50·5067··100···040·
CDA·10050·33·7167·0100·100·0200
BBB·0100100·507167100·100·0·057100
PVV00100·67·10050··100·50·067100
PRO100·0100100100·3300100·100·5010050
ChristenUnie··0100100·50···100···100100·
JA21··100100100·8050·100100·100··0100
DENK0·33·10010010050··100·100··100100
SGP··50·10010010050·······100100
Lid Keijzer··100···100100·······0·
Volt····0·100···100···100··
50PLUS··100·100·100·100·100·100··80·
PvdD100100··7510010050100·100·100··100100
SP·100·100100100100100100·100···67·100
FVD··100100100100100100100·100·100·100100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.