Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

56

uit 18 regelingen · 5 brief-verzoeken

Gekregen

59%

33 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

453

9% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 24% 24 4 5 23% 2 (1 gekregen)
D66 coalitie 40% 22 2 5 41% 1 (1 gekregen)
CDA coalitie 48% 16 0 3 47% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 55% 8 2 0 52% 4 (2 gekregen)
BBB 59% 11 2 4 60% 8 (4 gekregen)
PRO 66% 8 2 3 63% 11 (5 gekregen)
PVV 68% 9 1 3 72% 2 (2 gekregen)
ChristenUnie 81% 3 0 2 80% 4 (4 gekregen)
JA21 82% 4 0 3 81% 3 (2 gekregen)
DENK 83% 3 1 5 87% 1 (0 gekregen)
Lid Keijzer 86% 1 0 0 86% 0
SGP 87% 2 0 0 87% 2 (1 gekregen)
Volt 89% 1 0 0 89% 2 (2 gekregen)
50PLUS 92% 0 1 0 92% 0
PvdD 94% 2 0 2 93% 6 (3 gekregen)
SP 96% 1 0 5 95% 7 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 2 (2 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8032 40%0 0%2 3%45 56%1 1%
Dertigledendebat701 1%0 0%3 4%64 91%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig5659%93%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD24
D6640
CDA48
Groep Markuszower55
BBB59
PRO66
PVV68
ChristenUnie81
JA2182
DENK83
Lid Keijzer86
SGP87
Volt89
50PLUS92
PvdD94
SP96
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD222550253013
D663310033403338
CDA7110067253343
Groep Markuszower··100206757
BBB56750257567
PRO67100·1005040
PVV750100508067
ChristenUnie1001005010060100
JA21801001003310067
DENK831001001008867
Lid Keijzer····10075
SGP100100·10067100
Volt100··10067100
50PLUS10050100100100·
PvdD10010010010078100
SP83100100100100100
FVD100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBPROPVVChristenUnieJA21DENKLid KeijzerSGPVolt50PLUSPvdDSPFVD
VVD·010050253303300·1000·0140
D660··02967503300·5050·100330
CDA·100·502556·67·0·100100·0200
Groep Markuszower·100··6050·67···100··040·
BBB·0100100·675067100··1000·057100
PRO100·100075·1003300·100100·5010050
PVV00·10067100·50···10050·067100
ChristenUnie··100010067·····100··100100·
JA21··10010010083·50·100·100100··0100
DENK0··3310010010050···100100··100100
Lid Keijzer···100·100·100·······0·
SGP···5010010010050·······100100
Volt····0100·····100··100··
50PLUS···100100100··100··100100··80·
PvdD100100··7510010050100··100100··100100
SP·100100·100100100100100··100··67·100
FVD··100100100100100100100··100100·100100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.