Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

65

uit 19 regelingen · 5 brief-verzoeken

Gekregen

55%

36 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

514

9% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 23% 28 5 5 23% 3 (1 gekregen)
D66 coalitie 42% 23 3 6 44% 2 (1 gekregen)
CDA coalitie 46% 20 0 4 44% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 58% 9 2 2 58% 6 (3 gekregen)
BBB 59% 12 3 4 62% 9 (5 gekregen)
PRO 69% 8 2 3 64% 12 (5 gekregen)
PVV 71% 9 1 3 75% 4 (3 gekregen)
JA21 83% 4 0 3 83% 4 (2 gekregen)
ChristenUnie 85% 3 0 2 83% 4 (4 gekregen)
DENK 85% 3 1 5 88% 1 (0 gekregen)
SGP 88% 2 0 0 88% 2 (1 gekregen)
Volt 89% 1 0 0 89% 2 (2 gekregen)
Lid Keijzer 90% 1 0 2 90% 0
50PLUS 92% 0 1 0 92% 0
PvdD 94% 2 0 2 93% 6 (3 gekregen)
SP 96% 1 0 6 95% 7 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 2 (2 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8334 41%0 0%3 4%45 54%1 1%
Dertigledendebat821 1%0 0%11 13%68 83%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig6555%91%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Mei 2026933%
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD23
D6642
CDA46
Groep Markuszower58
BBB59
PRO69
PVV71
JA2183
ChristenUnie85
DENK85
SGP88
Volt89
Lid Keijzer90
50PLUS92
PvdD94
SP96
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26
VVD22255025301317
D66331003340333860
CDA711006725334333
Groep Markuszower··10020675775
BBB5675025756760
PRO67100·1005040100
PVV750100508067100
JA21801001003310067100
ChristenUnie1001005010060100100
DENK831001001008867100
SGP100100·10067100100
Volt100··10067100·
Lid Keijzer····10075100
50PLUS10050100100100··
PvdD10010010010078100100
SP83100100100100100100
FVD100100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBPROPVVJA21ChristenUnieDENKSGPVoltLid Keijzer50PLUSPvdDSPFVD
VVD·0100254033003301000··0140
D660··0386767503305050··100330
CDA0100·33405600670100100··0200
Groep Markuszower·50··675010010067·100···040·
BBB·010067·676710067·1000··057100
PRO1001001002575·1000330100100··5010050
PVV00·10067100·10050·10050··067100
JA21··10010010083100·50100100100···0100
ChristenUnie100·1005010067100···100···100100·
DENK50100·50100100100·50·100100···100100
SGP···5010010010010050······100100
Volt····0100····100···100··
Lid Keijzer···100100100·100100······0·
50PLUS···100100100·100··100100···80·
PvdD100100··7510010010050·100100···100100
SP·100100100100100100100100·100···67·100
FVD··100100100100100100100·100100··100100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.