Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

77

uit 21 regelingen · 6 brief-verzoeken

Gekregen

53%

41 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

625

11% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 23% 34 6 6 22% 3 (1 gekregen)
D66 coalitie 37% 31 3 7 38% 2 (1 gekregen)
CDA coalitie 41% 26 0 6 39% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 55% 12 3 3 55% 8 (3 gekregen)
BBB 62% 13 3 5 64% 11 (5 gekregen)
PVV 65% 12 2 5 68% 5 (3 gekregen)
PRO 70% 9 2 4 67% 15 (8 gekregen)
DENK 82% 5 1 7 84% 2 (1 gekregen)
JA21 83% 4 1 5 83% 5 (2 gekregen)
SGP 84% 3 0 0 84% 3 (2 gekregen)
Lid Keijzer 88% 2 0 2 88% 0
ChristenUnie 88% 3 0 3 86% 4 (4 gekregen)
Volt 90% 1 0 1 90% 2 (2 gekregen)
PvdD 93% 3 0 3 92% 6 (3 gekregen)
50PLUS 93% 0 1 1 93% 0
SP 97% 1 0 7 96% 8 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 1 100% 2 (2 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat9035 39%0 0%6 7%48 53%1 1%
Dertigledendebat961 1%0 0%21 22%72 75%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig7753%92%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Mei 20262138%
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD23
D6637
CDA41
Groep Markuszower55
BBB62
PVV65
PRO70
DENK82
JA2183
SGP84
Lid Keijzer88
ChristenUnie88
Volt90
PvdD93
50PLUS93
SP97
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26
VVD22255025301320
D66331003340333829
CDA711006725334323
Groep Markuszower··10020675755
BBB5675025756770
PVV75010050806756
PRO67100·100504088
DENK83100100100886780
JA2180100100331006788
SGP100100·1006710075
Lid Keijzer····1007589
ChristenUnie1001005010060100100
Volt100··10067100100
PvdD1001001001007810089
50PLUS10050100100100·100
SP83100100100100100100
FVD100100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBPVVPRODENKJA21SGPLid KeijzerChristenUnieVoltPvdD50PLUSSPFVD
VVD·0100173304003350·3300·130
D660··033506403350·3350100·290
CDA0100·203306000100·671000·200
Groep Markuszower·50··6350570100100·67·0·33·
BBB·010060·6770·100100·6700·63100
PVV00·8050·100050100·50500·71100
PRO1001001002080100·500100·3310050·10050
DENK50100·5075100100··100·50100··100100
JA21··1006710010086100·100·50100··0100
SGP···50100100100·50··50···100100
Lid Keijzer···100100100100·50100·100···50·
ChristenUnie100·1006710010075··100···100·100·
Volt····0·100··100···100···
PvdD100100··60100100100100100·50100··100100
50PLUS···100100·100·100100··100··80·
SP·100100100100100100100100100·100·67··100
FVD··100100100100100·100100·100100100·100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.