Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

84

uit 22 regelingen · 7 brief-verzoeken

Gekregen

51%

43 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

697

10% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 22% 39 6 6 22% 3 (1 gekregen)
D66 coalitie 38% 35 3 7 39% 2 (1 gekregen)
CDA coalitie 40% 28 0 7 39% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 55% 14 3 3 56% 10 (4 gekregen)
BBB 65% 14 3 6 67% 11 (5 gekregen)
PVV 65% 12 4 6 68% 5 (3 gekregen)
PRO 70% 10 3 5 67% 15 (8 gekregen)
JA21 78% 7 1 5 78% 5 (2 gekregen)
Volt 82% 2 0 1 82% 2 (2 gekregen)
DENK 84% 5 1 7 85% 3 (1 gekregen)
SGP 85% 3 0 0 85% 3 (2 gekregen)
ChristenUnie 89% 3 0 3 88% 4 (4 gekregen)
Lid Keijzer 90% 2 0 2 90% 0
PvdD 93% 3 0 3 93% 6 (3 gekregen)
50PLUS 93% 0 1 1 93% 0
SP 97% 1 0 7 97% 10 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 1 100% 4 (3 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat9235 38%0 0%8 9%48 52%1 1%
Dertigledendebat1001 1%0 0%24 24%73 73%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig8451%93%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 2026729%
Mei 20262138%
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD22
D6638
CDA40
Groep Markuszower55
BBB65
PVV65
PRO70
JA2178
Volt82
DENK84
SGP85
ChristenUnie89
Lid Keijzer90
PvdD93
50PLUS93
SP97
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD2225502530132017
D6633100334033382943
CDA71100672533432333
Groep Markuszower··1002067575560
BBB567502575677083
PVV7501005080675667
PRO67100·10050408867
JA218010010033100678857
Volt100··100671001000
DENK83100100100886780100
SGP100100·1006710075100
ChristenUnie1001005010060100100100
Lid Keijzer····1007589100
PvdD1001001001007810089100
50PLUS10050100100100·100·
SP83100100100100100100100
FVD100100100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBPVVPROJA21VoltDENKSGPChristenUnieLid KeijzerPvdD50PLUSSPFVD
VVD·0100133304033005033·0·1133
D660··0335064335005033·100·4433
CDA0100·14330600100010067·0·330
Groep Markuszower·50··635057100·010067·0·38100
BBB·010067·67701000010067·0·70100
PVV00·7150·10050505010050·0·7575
PRO1001001002980100·01005010033·50·10050
JA21··1006010010086·1005010050···5075
Volt···00·100···100··100···
DENK50100·5775100100·100·10050···100100
SGP···5010010010050···50···100100
ChristenUnie100·1006710010075··100100··100·100100
Lid Keijzer···10010010010050··100100···67100
PvdD100100·1006010010010010010010050···100100
50PLUS···100100·100100100·100····80·
SP·100100100100100100100·100100100·67··100
FVD··100100100100100100100·100100·100·100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.