Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

89

uit 23 regelingen · 7 brief-verzoeken

Gekregen

51%

45 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

726

10% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 24% 39 6 8 23% 5 (2 gekregen)
D66 coalitie 38% 38 3 7 39% 2 (1 gekregen)
CDA coalitie 44% 28 0 7 41% 1 (1 gekregen)
Groep Markuszower 58% 14 3 3 57% 10 (4 gekregen)
BBB 65% 14 3 7 67% 12 (5 gekregen)
PVV 65% 12 4 7 68% 5 (3 gekregen)
PRO 68% 11 3 5 65% 16 (9 gekregen)
DENK 78% 8 1 7 83% 3 (1 gekregen)
JA21 79% 7 1 5 78% 5 (2 gekregen)
Volt 82% 2 0 1 82% 2 (2 gekregen)
SGP 86% 3 0 0 86% 3 (2 gekregen)
ChristenUnie 89% 3 0 3 88% 4 (4 gekregen)
Lid Keijzer 90% 2 0 2 90% 1 (0 gekregen)
PvdD 91% 4 0 3 93% 6 (3 gekregen)
50PLUS 93% 0 1 1 93% 0
SP 97% 1 0 7 97% 10 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 1 100% 4 (3 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat9636 38%0 0%10 10%49 51%1 1%
Dertigledendebat1011 1%0 0%24 24%74 73%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig8951%91%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20261233%
Mei 20262138%
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD24
D6638
CDA44
Groep Markuszower58
BBB65
PVV65
PRO68
DENK78
JA2179
Volt82
SGP86
ChristenUnie89
Lid Keijzer90
PvdD91
50PLUS93
SP97
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD2225502530132029
D6633100334033382942
CDA71100672533432367
Groep Markuszower··1002067575571
BBB567502575677083
PVV7501005080675667
PRO67100·10050408857
DENK8310010010088678050
JA218010010033100678863
Volt100··100671001000
SGP100100·1006710075100
ChristenUnie1001005010060100100100
Lid Keijzer····1007589100
PvdD100100100100781008983
50PLUS10050100100100·100·
SP83100100100100100100100
FVD100100100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBPVVPRODENKJA21VoltSGPChristenUnieLid KeijzerPvdD50PLUSSPFVD
VVD·0100134304003305033·0·1133
D6625··03050670335050330100·4433
CDA50100·14430640010010067·0·330
Groep Markuszower10050··6750570100·10067·0·38100
BBB·010067·67700100010067·0·70100
PVV00·7150·10050505010050·0·7575
PRO1001001002967100·50010010033·50·10050
DENK25100·5775100100··100100500··100100
JA21··100601001008650·10010050···5075
Volt···00·100···100··100···
SGP···50100100100·50··50···100100
ChristenUnie100·1006710010075100··100··100·100100
Lid Keijzer···100100100100·50·100100···67100
PvdD67100·1006010010010010010010050···100100
50PLUS···100100·100·100100100····80·
SP·100100100100100100100100·100100·67··100
FVD100·100100100100100·100100100100100100·100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.