Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

98

uit 25 regelingen · 7 brief-verzoeken

Gekregen

51%

50 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

777

11% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 22% 44 6 9 22% 5 (2 gekregen)
D66 coalitie 36% 41 3 8 37% 3 (2 gekregen)
CDA coalitie 43% 29 0 8 40% 3 (3 gekregen)
Groep Markuszower 60% 14 3 4 58% 10 (4 gekregen)
PVV 64% 13 5 8 65% 5 (3 gekregen)
PRO 65% 13 3 6 62% 17 (10 gekregen)
BBB 67% 14 3 8 68% 12 (5 gekregen)
DENK 79% 8 1 7 83% 4 (1 gekregen)
JA21 79% 7 1 7 78% 7 (3 gekregen)
Volt 83% 2 0 1 83% 2 (2 gekregen)
SGP 86% 3 0 0 86% 4 (2 gekregen)
Lid Keijzer 88% 3 0 2 88% 1 (0 gekregen)
ChristenUnie 90% 3 0 3 89% 4 (4 gekregen)
PvdD 92% 4 0 3 93% 6 (3 gekregen)
50PLUS 93% 0 1 1 93% 0
SP 97% 1 0 7 97% 10 (3 gekregen)
FVD 100% 0 0 1 100% 5 (3 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat10337 36%0 0%15 15%50 49%1 1%
Dertigledendebat1081 1%0 0%27 25%78 72%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig9851%89%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20262143%
Mei 20262138%
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD22
D6636
CDA43
Groep Markuszower60
PVV64
PRO65
BBB67
DENK79
JA2179
Volt83
SGP86
Lid Keijzer88
ChristenUnie90
PvdD92
50PLUS93
SP97
FVD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD2225502530132017
D6633100334033382933
CDA71100672533432357
Groep Markuszower··1002067575578
PVV7501005080675660
PRO67100·10050408844
BBB567502575677090
DENK8310010010088678067
JA218010010033100678867
Volt100··1006710010050
SGP100100·1006710075100
Lid Keijzer····100758988
ChristenUnie1001005010060100100100
PvdD100100100100781008989
50PLUS10050100100100·100100
SP83100100100100100100100
FVD100100100100100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerPVVPROBBBDENKJA21VoltSGPLid KeijzerChristenUniePvdD50PLUSSPFVD
VVD·0501304043025033·330·1125
D6625··05067300255033033100·4425
CDA50100·140644300100100·670·330
Groep Markuszower10050100·5057670100·100·670·38100
PVV0010071·1005033505067·500·7575
PRO10010010029100·67500100100·3350·10040
BBB·0100676770·01000100·670·70100
DENK251001005710010075·100100100050··100100
JA21··100601008610050·100100·50··5075
Volt···0·1000100··100··100···
SGP···50100100100·50···50··100100
Lid Keijzer···100100100100067·100·100··67100
ChristenUnie100·1006710075100100··100··100·100100
PvdD6710010010010010060100100100100·50··100100
50PLUS··100100·100100·100100100····80·
SP·100100100100100100100100·100·10067··100
FVD100·100100100100100·100100100100100100·100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.