Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

105

uit 26 regelingen · 7 brief-verzoeken

Gekregen

50%

53 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

825

11% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 24% 48 6 9 23% 5 (2 gekregen)
D66 coalitie 36% 44 3 9 37% 4 (2 gekregen)
CDA coalitie 44% 32 0 8 40% 3 (3 gekregen)
Groep Markuszower 61% 15 3 4 60% 11 (5 gekregen)
PVV 64% 13 5 9 65% 6 (3 gekregen)
PRO 67% 13 3 7 64% 17 (10 gekregen)
BBB 68% 14 3 8 69% 13 (6 gekregen)
JA21 80% 7 1 7 79% 8 (4 gekregen)
DENK 80% 8 1 7 85% 4 (1 gekregen)
Volt 83% 2 0 1 83% 3 (2 gekregen)
SGP 86% 3 0 0 86% 4 (2 gekregen)
Lid Keijzer 88% 3 0 2 88% 1 (0 gekregen)
ChristenUnie 90% 3 0 3 90% 4 (4 gekregen)
PvdD 90% 5 0 3 91% 6 (3 gekregen)
50PLUS 93% 0 1 2 93% 0
SP 97% 1 0 8 97% 11 (3 gekregen)
FVD 98% 0 1 1 98% 5 (3 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat10437 36%0 0%16 15%50 48%1 1%
Dertigledendebat1101 1%0 0%28 25%79 72%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig10550%89%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20262843%
Mei 20262138%
April 20261145%
Maart 20261771%
Februari 2026560%
Januari 2026333%
December 2025580%
November 20251553%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverig
VVD24
D6636
CDA44
Groep Markuszower61
PVV64
PRO67
BBB68
JA2180
DENK80
Volt83
SGP86
Lid Keijzer88
ChristenUnie90
PvdD90
50PLUS93
SP97
FVD98

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD2225502530132026
D6633100334033382935
CDA71100672533432354
Groep Markuszower··1002067575577
PVV7501005080675660
PRO67100·10050408855
BBB567502575677091
JA218010010033100678873
DENK8310010010088678075
Volt100··1006710010050
SGP100100·1006710075100
Lid Keijzer····100758989
ChristenUnie1001005010060100100100
PvdD100100100100781008983
50PLUS10050100100100·100100
SP83100100100100100100100
FVD10010010010010010010093

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerPVVPROBBBJA21DENKVoltSGPLid KeijzerChristenUniePvdD50PLUSSPFVD
VVD·33501104050400033·330·1025
D6625··04067364005033033100·4025
CDA50100·1306450330100100·670·290
Groep Markuszower10050100·5057701000100100·670·33100
PVV0010071·1005050335067·500·7575
PRO10010010038100·673350100100·3350·10040
BBB·0100676770·10000100·670·70100
JA21··1006710086100·50100100·50··5075
DENK251001006310010075100·100100050··100100
Volt···0·1000·100·100··100···
SGP···5010010010050····50··100100
Lid Keijzer···100100100100670·100·100··67100
ChristenUnie100·1006710075100·100100100··100·100100
PvdD6710010010010010050100100100100·50··100100
50PLUS··100100·100100100·100100····80·
SP·100100100100100100100100100100·10067··100
FVD100·100100100100100100·50100100100100·100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.