Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

33

uit 18 regelingen · 2 brief-verzoeken

Gekregen

58%

19 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

271

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 27% 15 1 2 27% 4 (2 gekregen)
D66 coalitie 38% 14 2 4 33% 0
Groep Markuszower 42% 7 0 1 36% 4 (2 gekregen)
BBB 50% 11 2 0 50% 0
CDA coalitie 52% 10 1 0 50% 0
JA21 57% 5 1 1 54% 2 (1 gekregen)
PVV 65% 6 1 2 67% 1 (0 gekregen)
PRO 71% 4 1 2 67% 8 (6 gekregen)
SGP 80% 0 1 0 80% 1 (1 gekregen)
Volt 83% 1 0 0 83% 0
DENK 86% 2 0 3 86% 9 (4 gekregen)
ChristenUnie 86% 1 0 1 83% 2 (2 gekregen)
50PLUS 88% 1 0 0 86% 0
FVD 93% 1 0 0 92% 1 (0 gekregen)
PvdD 96% 1 0 0 95% 1 (1 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 0
Lid Keijzer 100% 0 0 1 100% 0

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat7630 39%0 0%0 0%45 59%1 1%
Dertigledendebat651 2%0 0%0 0%62 95%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie3358%88%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 2026425%
Maart 2026956%
Februari 2026425%
Januari 20262100%
December 2025450%
November 20251080%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitie
VVD27
D6638
Groep Markuszower42
BBB50
CDA52
JA2157
PVV65
PRO71
SGP80
Volt83
DENK86
ChristenUnie86
50PLUS88
FVD93
PvdD96
SP100
Lid Keijzer100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD3850505000
D662567100671433
Groep Markuszower··0503350
BBB44505033860
CDA711000334350
JA2150100·1005050
PVV75100·336750
PRO801001006750100
SGP·10010010050·
Volt100··10050·
DENK10010010010067100
ChristenUnie100··0100·
50PLUS10050100100100100
FVD86100··100100
PvdD90100100100100100
SP100100·100100100
Lid Keijzer····100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerBBBCDAJA21PVVPROSGPVoltDENKChristenUnie50PLUSFVDPvdDSPLid Keijzer
VVD··0··500500·0100··0··
D66100·0··1000670·11100·····
Groep Markuszower100····0050··0100·100···
BBB50·100··100043100·13100·····
CDA100·0··0·75100·17100··100··
JA21100·50···050100·50100·····
PVV50·67··100·80100·33100·····
PRO100·0··100··0·86100·····
SGP··100··50·100···100·····
Volt··0····100··100100··100··
DENK··67··1000100···100·100100··
ChristenUnie100·100···100100100·100··0···
50PLUS100····100·100100·0100·····
FVD100·100··100·100100·50100··100··
PvdD100····100·1000·100100·····
SP100·100···100100··100100··100··
Lid Keijzer··100··············

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.