Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

36

uit 19 regelingen · 2 brief-verzoeken

Gekregen

56%

20 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

293

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 25% 17 1 3 25% 4 (2 gekregen)
D66 coalitie 34% 17 2 4 30% 0
Groep Markuszower 46% 7 0 1 42% 4 (2 gekregen)
CDA coalitie 48% 12 1 0 46% 0
BBB 50% 12 2 0 50% 1 (0 gekregen)
JA21 60% 5 1 1 57% 2 (1 gekregen)
PRO 63% 6 1 2 59% 8 (6 gekregen)
PVV 67% 6 1 2 68% 2 (0 gekregen)
ChristenUnie 75% 2 0 2 71% 2 (2 gekregen)
DENK 81% 3 0 3 81% 9 (4 gekregen)
SGP 83% 0 1 0 83% 1 (1 gekregen)
Volt 83% 1 0 0 83% 0
50PLUS 88% 1 0 0 86% 0
FVD 93% 1 0 0 92% 2 (1 gekregen)
PvdD 96% 1 0 0 95% 1 (1 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 2 100% 0
SP 100% 0 0 1 100% 0

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat7731 40%0 0%0 0%45 58%1 1%
Dertigledendebat681 1%0 0%2 3%63 93%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie3656%89%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 2026729%
Maart 2026956%
Februari 2026425%
Januari 20262100%
December 2025450%
November 20251080%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitie
VVD25
D6634
Groep Markuszower46
CDA48
BBB50
JA2160
PRO63
PVV67
ChristenUnie75
DENK81
SGP83
Volt83
50PLUS88
FVD93
PvdD96
Lid Keijzer100
SP100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD3850505000
D662567100671417
Groep Markuszower··0503360
CDA711000334333
BBB445050338620
JA2150100·1005067
PRO80100100675033
PVV75100·336767
ChristenUnie100··01000
DENK1001001001006780
SGP·10010010050100
Volt100··10050·
50PLUS10050100100100100
FVD86100··100100
PvdD90100100100100100
Lid Keijzer····100100
SP100100·100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerCDABBBJA21PROPVVChristenUnieDENKSGPVolt50PLUSFVDPvdDLid KeijzerSP
VVD··0·05050010000··00··
D66100·0·0100670100110··0···
Groep Markuszower100····05001000···100···
CDA100·0··075010017100··0100··
BBB50·100··10043010013100··100···
JA21100·50·100·50010050100······
PRO100·0·0100·0100860······
PVV50·67··10080·10033100··100···
ChristenUnie100·100·0·100100·100100··0···
DENK··67·01001000100····100100··
SGP··100·10050100·100········
Volt··0···100·100100····100··
50PLUS100····100100·1000100······
FVD100·100··100100·10050100···100··
PvdD100····100100·1001000······
Lid Keijzer··100·100············
SP100·100···100100100100····100··

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.