Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

39

uit 20 regelingen · 2 brief-verzoeken

Gekregen

54%

21 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

324

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 22% 20 1 3 22% 4 (2 gekregen)
D66 coalitie 34% 19 2 4 30% 0
CDA coalitie 43% 15 1 0 41% 0
Groep Markuszower 50% 7 0 1 46% 4 (2 gekregen)
JA21 50% 8 1 1 47% 2 (1 gekregen)
BBB 53% 12 2 1 54% 1 (0 gekregen)
PRO 65% 6 1 2 61% 10 (6 gekregen)
PVV 67% 7 1 2 68% 2 (0 gekregen)
ChristenUnie 75% 2 0 2 71% 2 (2 gekregen)
DENK 84% 3 0 3 84% 9 (4 gekregen)
SGP 86% 0 1 0 86% 1 (1 gekregen)
Volt 86% 1 0 0 86% 1 (1 gekregen)
50PLUS 89% 1 0 0 88% 0
FVD 94% 1 0 0 94% 2 (1 gekregen)
PvdD 96% 1 0 0 95% 1 (1 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 0
Lid Keijzer 100% 0 0 2 100% 0

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8032 40%0 0%2 3%45 56%1 1%
Dertigledendebat701 1%0 0%3 4%64 91%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie3954%90%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 20261030%
Maart 2026956%
Februari 2026425%
Januari 20262100%
December 2025450%
November 20251080%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitie
VVD22
D6634
CDA43
Groep Markuszower50
JA2150
BBB53
PRO65
PVV67
ChristenUnie75
DENK84
SGP86
Volt86
50PLUS89
FVD94
PvdD96
SP100
Lid Keijzer100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD3850505000
D662567100671422
CDA711000334322
Groep Markuszower··0503367
JA2150100·1005033
BBB445050338643
PRO80100100675050
PVV75100·336767
ChristenUnie100··01000
DENK1001001001006788
SGP·10010010050100
Volt100··10050100
50PLUS10050100100100100
FVD86100··100100
PvdD90100100100100100
SP100100·100100100
Lid Keijzer····100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerJA21BBBPROPVVChristenUnieDENKSGPVolt50PLUSFVDPvdDSPLid Keijzer
VVD···0500380100000·00··
D66100··01000500100110100·0···
CDA100··00·600100171000·0100··
Groep Markuszower100···0·6001000···100···
JA21100··50·100380100501000·····
BBB50··100100·56010013100··100···
PRO100··01000·0100860100·····
PVV50··67100·86·100331000·100···
ChristenUnie100··100·0100100·100100··0···
DENK···6710001000100··100·100100··
SGP···10050100100·100········
Volt···0··100·100100····100··
50PLUS100···100·100·1000100······
FVD100··100100·100·10050100100··100··
PvdD100···100·100·1001000······
SP100··100··100100100100····100··
Lid Keijzer···100·100···········

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.