Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

45

uit 21 regelingen · 3 brief-verzoeken

Gekregen

51%

23 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

363

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 23% 21 3 3 23% 5 (3 gekregen)
D66 coalitie 33% 22 2 5 29% 0
CDA coalitie 45% 16 1 0 41% 0
BBB 52% 13 3 1 52% 2 (0 gekregen)
JA21 55% 8 1 1 53% 3 (2 gekregen)
Groep Markuszower 56% 8 0 1 53% 4 (2 gekregen)
PVV 68% 7 1 3 70% 3 (0 gekregen)
PRO 70% 6 1 3 67% 10 (6 gekregen)
ChristenUnie 78% 2 0 2 75% 2 (2 gekregen)
Volt 86% 1 0 0 86% 2 (1 gekregen)
DENK 86% 3 0 3 86% 10 (4 gekregen)
SGP 86% 0 1 0 86% 1 (1 gekregen)
50PLUS 89% 1 0 0 88% 0
FVD 95% 1 0 0 95% 2 (1 gekregen)
PvdD 96% 1 0 0 96% 1 (1 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 0
Lid Keijzer 100% 0 0 2 100% 0

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8334 41%0 0%3 4%45 54%1 1%
Dertigledendebat821 1%0 0%11 13%68 83%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie4551%89%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Mei 2026633%
April 20261030%
Maart 2026956%
Februari 2026425%
Januari 20262100%
December 2025450%
November 20251080%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitie
VVD23
D6633
CDA45
BBB52
JA2155
Groep Markuszower56
PVV68
PRO70
ChristenUnie78
Volt86
DENK86
SGP86
50PLUS89
FVD95
PvdD96
SP100
Lid Keijzer100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26
VVD385050500025
D66256710067142225
CDA71100033432267
BBB44505033864333
JA2150100·1005033100
Groep Markuszower··050336775
PVV75100·336767100
PRO80100100675050100
ChristenUnie100··01000100
Volt100··10050100·
DENK1001001001006788100
SGP·10010010050100·
50PLUS10050100100100100·
FVD86100··100100100
PvdD90100100100100100100
SP100100·100100100100
Lid Keijzer····100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDABBBJA21Groep MarkuszowerPVVPROChristenUnieVoltDENKSGP50PLUSFVDPvdDSPLid Keijzer
VVD···0670038100000·00··
D66100··0500050100100100·0···
CDA100···500060100014100·0100··
BBB50···671003356100·11100·100···
JA21100··100·505038100050100·····
Groep Markuszower100··10050·506010000··100···
PVV50···10067·86100033100·100···
PRO100··010000·100100880·····
ChristenUnie100··0·100100100··100100·0···
Volt·····0·100100·100···100··
DENK···0100670100100100···100100··
SGP···10050100·100100········
50PLUS100···100··100100·0100·····
FVD100··10010010010010010010050100··100··
PvdD100···100··1001001001000·····
SP100····100100100100100100···100··
Lid Keijzer···100·100100··········

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.