Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

51

uit 22 regelingen · 3 brief-verzoeken

Gekregen

51%

26 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

438

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 24% 25 3 3 24% 5 (3 gekregen)
D66 coalitie 33% 26 2 5 30% 0
Groep Markuszower 43% 13 0 2 41% 4 (2 gekregen)
CDA coalitie 46% 19 1 0 43% 0
BBB 47% 15 5 1 47% 3 (0 gekregen)
JA21 48% 11 1 2 45% 3 (2 gekregen)
PVV 58% 12 1 3 59% 3 (0 gekregen)
Lid Keijzer 63% 3 0 3 63% 0
PRO 75% 6 1 3 73% 11 (7 gekregen)
SGP 75% 1 1 0 75% 1 (1 gekregen)
ChristenUnie 82% 2 0 3 80% 2 (2 gekregen)
DENK 88% 3 0 3 88% 12 (5 gekregen)
FVD 88% 3 0 0 87% 2 (1 gekregen)
Volt 91% 1 0 0 91% 3 (2 gekregen)
50PLUS 91% 1 0 0 90% 0
PvdD 97% 1 0 1 96% 1 (1 gekregen)
SP 100% 0 0 3 100% 1 (0 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8735 40%0 0%4 5%47 54%1 1%
Dertigledendebat911 1%0 0%17 19%71 78%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie5151%90%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Mei 20261242%
April 20261030%
Maart 2026956%
Februari 2026425%
Januari 20262100%
December 2025450%
November 20251080%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitie
VVD24
D6633
Groep Markuszower43
CDA46
BBB47
JA2148
PVV58
Lid Keijzer63
PRO75
SGP75
ChristenUnie82
DENK88
FVD88
Volt91
50PLUS91
PvdD97
SP100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26
VVD385050500030
D66256710067142230
Groep Markuszower··050336733
CDA71100033432256
BBB44505033864325
JA2150100·100503340
PVV75100·33676729
Lid Keijzer····10010050
PRO80100100675050100
SGP·100100100501000
ChristenUnie100··01000100
DENK1001001001006788100
FVD86100··10010071
Volt100··10050100100
50PLUS10050100100100100100
PvdD90100100100100100100
SP100100·100100100100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerCDABBBJA21PVVLid KeijzerPROSGPChristenUnieDENKFVDVolt50PLUSPvdDSP
VVD··0·33670·440100000·00
D66100·0·0500·5601008067··100
Groep Markuszower100···505050·50·10001000··0
CDA100·0·0500·6410010011050·100100
BBB50·100··6733·6010010091000··0
JA21100·50·100·50·3310010033·0···
PVV50·67·0100··75100100381000··0
Lid Keijzer··100·67·100····0····100
PRO100·0·501000··010090·100··100
SGP··100·10050··67·100······
ChristenUnie100·100·50·100·100100·1000····
DENK··67·01000·100·100·100100·100100
FVD100·100·100100100·8610010033·100·100·
Volt··0·100···100·100100···100·
50PLUS100····100··1001001000·100···
PvdD100····100··1000100100·100··100
SP100·100···100·100·100100·100·100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.