Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

63

uit 28 regelingen · 3 brief-verzoeken

Gekregen

49%

31 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

547

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 22% 33 3 5 22% 5 (3 gekregen)
D66 coalitie 32% 34 2 6 29% 0
Groep Markuszower 39% 19 0 2 37% 6 (3 gekregen)
CDA coalitie 47% 24 1 0 44% 0
Lid Keijzer 47% 8 0 3 47% 0
JA21 48% 15 1 2 47% 4 (3 gekregen)
BBB 49% 16 5 2 49% 3 (0 gekregen)
PVV 50% 17 2 3 50% 4 (1 gekregen)
PRO 72% 9 1 3 71% 12 (7 gekregen)
SGP 80% 1 1 0 80% 1 (1 gekregen)
DENK 85% 4 0 3 85% 18 (7 gekregen)
Volt 86% 2 0 0 86% 3 (2 gekregen)
ChristenUnie 87% 2 0 3 86% 2 (2 gekregen)
FVD 90% 3 0 0 90% 2 (1 gekregen)
50PLUS 93% 1 0 0 93% 0
PvdD 95% 2 0 1 94% 2 (1 gekregen)
SP 96% 1 0 4 95% 1 (0 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat10437 36%0 0%16 15%50 48%1 1%
Dertigledendebat1101 1%0 0%28 25%79 72%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie6349%92%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20261145%
Mei 20261338%
April 20261030%
Maart 2026956%
Februari 2026425%
Januari 20262100%
December 2025450%
November 20251080%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitie
VVD22
D6632
Groep Markuszower39
CDA47
Lid Keijzer47
JA2148
BBB49
PVV50
PRO72
SGP80
DENK85
Volt86
ChristenUnie87
FVD90
50PLUS93
PvdD95
SP96

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD38505050002713
D6625671006714222730
Groep Markuszower··05033673325
CDA7110003343225056
Lid Keijzer····1001005717
JA2150100·10050335043
BBB4450503386432567
PVV75100·336767380
PRO8010010067505010063
SGP·1001001005010050100
DENK100100100100678810067
Volt100··1005010010067
ChristenUnie100··01000100100
FVD86100··10010071100
50PLUS10050100100100100100100
PvdD9010010010010010088100
SP100100·10010010010080

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerCDALid KeijzerJA21BBBPVVPROSGPDENKVoltChristenUnieFVD50PLUSPvdDSP
VVD··0··673333400001000·00
D66100·0··670056017671000·0100
Groep Markuszower100····67506743·00100100·00
CDA100·20··670505810021501000·100100
Lid Keijzer··100···6750··17····0100
JA21100·75···1006730100330100··0·
BBB50·75··67·3364100170100100··0
PVV50·40··1000·75100310100100··0
PRO100·20··100500·079100100··100100
SGP··100··67100·67·100·100····
DENK··50··10000100··100100100·100100
Volt··0···100·100·86·100··100·
ChristenUnie100·100··10050100100100100··0···
FVD100·100··1001001008610050100100··100·
50PLUS100·100··100·1001001000100100····
PvdD100····100··100094100100···100
SP100·100····100100·75100100··100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.