Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

38

uit 18 regelingen · 0 brief-verzoeken

Gekregen

61%

23 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

396

6% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 21% 21 6 1 17% 0
D66 coalitie 35% 17 5 0 32% 3 (2 gekregen)
BBB 53% 12 2 1 52% 0
Groep Markuszower 57% 5 1 2 58% 6 (3 gekregen)
CDA coalitie 58% 6 4 2 55% 3 (3 gekregen)
JA21 58% 5 3 4 56% 2 (1 gekregen)
PVV 67% 9 0 5 70% 1 (0 gekregen)
PRO 89% 3 0 5 87% 4 (4 gekregen)
DENK 94% 2 0 0 92% 0
ChristenUnie 94% 1 0 0 93% 4 (3 gekregen)
50PLUS 100% 0 0 0 100% 2 (0 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 7 (5 gekregen)
Volt 100% 0 0 0 100% 0
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0
FVD 100% 0 0 0 100% 1 (0 gekregen)
SGP 100% 0 0 2 100% 3 (1 gekregen)
PvdD 100% 0 0 0 100% 2 (1 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat8032 40%0 0%2 3%45 56%1 1%
Dertigledendebat701 1%0 0%3 4%64 91%2 3%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg3861%84%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
April 2026450%
Maart 2026956%
Februari 2026850%
Januari 2026333%
December 2025863%
November 20256100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorg
VVD21
D6635
BBB53
Groep Markuszower57
CDA58
JA2158
PVV67
PRO89
DENK94
ChristenUnie94
50PLUS100
SP100
Volt100
Lid Keijzer100
FVD100
SGP100
PvdD100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26
VVD670002933
D666757025220
BBB7538504350100
Groep Markuszower··504310050
CDA100100671743100
JA218050100255050
PVV6050100867533
PRO100671001008367
DENK1001001001008375
ChristenUnie100100·10050100
50PLUS100100100100100100
SP100100100100100100
Volt100·100100100100
Lid Keijzer····100100
FVD100100100100100100
SGP100100100100100100
PvdD100100100100100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66BBBGroep MarkuszowerCDAJA21PVVPRODENKChristenUnie50PLUSSPVoltLid KeijzerFVDSGPPvdD
VVD·50·2033000·6700··03350
D66···17670075·50029··05050
BBB·50·60100100025·675029··100100100
Groep Markuszower·0··1001000100·505033··100100·
CDA·100·75·0067·75050···50100
JA21·50·50100·0100·6710020···100100
PVV·50·675050·75·10010057···1000
PRO·100·1001000100··75100100··0100100
DENK·100·10010050100100·100100100··0100·
ChristenUnie·100·67100·100100··100100··100100·
50PLUS·100·100100100100100·100·100···100100
SP·100·100100100100100·100100····100100
Volt·100·100100··100·100·100·····
Lid Keijzer·100·100·100···100····100··
FVD·100·100100100100100·100100100···100100
SGP····100100100100·100100···100··
PvdD·100·100100··100·100100100···100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.