Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

50

uit 21 regelingen · 1 brief-verzoeken

Gekregen

62%

31 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

502

6% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 26% 24 7 3 24% 1 (0 gekregen)
D66 coalitie 40% 21 5 0 38% 4 (3 gekregen)
Groep Markuszower 52% 8 3 3 53% 7 (4 gekregen)
CDA coalitie 55% 11 4 2 53% 3 (3 gekregen)
BBB 58% 12 2 1 55% 0
JA21 65% 6 3 4 64% 2 (1 gekregen)
PVV 65% 13 0 5 68% 3 (1 gekregen)
PRO 92% 3 0 6 90% 5 (5 gekregen)
DENK 95% 2 0 0 94% 0
ChristenUnie 95% 1 0 2 94% 4 (3 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 9 (7 gekregen)
PvdD 100% 0 0 0 100% 4 (1 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 1 (0 gekregen)
Volt 100% 0 0 0 100% 1 (1 gekregen)
50PLUS 100% 0 0 0 100% 3 (1 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0
SGP 100% 0 0 2 100% 3 (1 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat9035 39%0 0%6 7%48 53%1 1%
Dertigledendebat961 1%0 0%21 22%72 75%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg5062%84%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Mei 20261267%
April 2026450%
Maart 2026956%
Februari 2026850%
Januari 2026333%
December 2025863%
November 20256100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorg
VVD26
D6640
Groep Markuszower52
CDA55
BBB58
JA2165
PVV65
PRO92
DENK95
ChristenUnie95
SP100
PvdD100
FVD100
Volt100
50PLUS100
Lid Keijzer100
SGP100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26
VVD67000293350
D66675702522056
Groep Markuszower··50431005044
CDA10010067174310044
BBB7538504350100100
JA21805010025505086
PVV605010086753360
PRO100671001008367100
DENK1001001001008375100
ChristenUnie100100·10050100100
SP100100100100100100100
PvdD100100100100100·100
FVD100100100100100100100
Volt100·100100100100100
50PLUS100100100100100100100
Lid Keijzer····100100100
SGP100100100100100100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerCDABBBJA21PVVPRODENKChristenUnieSPPvdDFVDVolt50PLUSLid KeijzerSGP
VVD·503333·05025·6702501000·33
D66··2967·03360·502267010033·50
Groep Markuszower1000·100·10050100·50200100·67·100
CDA010075··03375·753350·10033·50
BBB1005060100·1005025·6729100100·67·100
JA211005050100··67100·6717100·100100·100
PVV100337550·50·80·100670·0100·100
PRO·100100100·0100··751001000100100·100
DENK·100100100·50100100·1001001000·100·100
ChristenUnie·10067100··100100··100·100·100·100
SP·100100100·100100100·100·100··100·100
PvdD·100100100··100100·100100···100·100
FVD·100100100·100100100·100100100··100·100
Volt·100100100···100·100100······
50PLUS·100100100·100100100·100100100····100
Lid Keijzer100100100··100···100··100····
SGP···100·100100100·100··100·100··

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.