Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

53

uit 22 regelingen · 1 brief-verzoeken

Gekregen

60%

32 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

526

6% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 25% 26 7 3 23% 1 (0 gekregen)
D66 coalitie 38% 23 5 0 36% 4 (3 gekregen)
Groep Markuszower 52% 8 4 3 52% 8 (4 gekregen)
CDA coalitie 53% 12 4 2 52% 3 (3 gekregen)
BBB 59% 12 2 1 57% 0
JA21 62% 8 3 4 60% 2 (1 gekregen)
PVV 64% 14 0 5 67% 4 (1 gekregen)
PRO 92% 3 0 6 91% 5 (5 gekregen)
DENK 93% 2 1 0 91% 0
ChristenUnie 95% 1 0 2 94% 5 (4 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 9 (7 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0
PvdD 100% 0 0 0 100% 4 (1 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 1 (0 gekregen)
SGP 100% 0 0 2 100% 3 (1 gekregen)
Volt 100% 0 0 0 100% 1 (1 gekregen)
50PLUS 100% 0 0 0 100% 3 (1 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat9235 38%0 0%8 9%48 52%1 1%
Dertigledendebat1001 1%0 0%24 24%73 73%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg5360%85%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 2026333%
Mei 20261267%
April 2026450%
Maart 2026956%
Februari 2026850%
Januari 2026333%
December 2025863%
November 20256100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorg
VVD25
D6638
Groep Markuszower52
CDA53
BBB59
JA2162
PVV64
PRO92
DENK93
ChristenUnie95
SP100
Lid Keijzer100
PvdD100
FVD100
SGP100
Volt100
50PLUS100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD670002933500
D666757025220560
Groep Markuszower··5043100504450
CDA100100671743100440
BBB7538504350100100100
JA2180501002550508633
PVV60501008675336050
PRO100671001008367100100
DENK10010010010083751000
ChristenUnie100100·10050100100·
SP100100100100100100100100
Lid Keijzer····100100100100
PvdD100100100100100·100100
FVD100100100100100100100100
SGP100100100100100100·100
Volt100·100100100100100·
50PLUS100100100100100100100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66Groep MarkuszowerCDABBBJA21PVVPRODENKChristenUnieSPLid KeijzerPvdDFVDSGPVolt50PLUS
VVD·503333·03325·500·250331000
D66··2967·02560·4022·6705010033
Groep Markuszower1000·100·10033100·6720·0100100·67
CDA010075··03375·6033·50·5010033
BBB1005060100·1005025·7529·100100100·67
JA211005033100··50100·7517·100·100100100
PVV100336050·50·80·10067·0·1000100
PRO·100100100·0100··80100·1000100100100
DENK·100100100·5067100·100100·1000100·100
ChristenUnie·10067100··100100··100··100100·100
SP·100100100·100100100·100··100·100·100
Lid Keijzer100100100··100100··100···100···
PvdD·100100100··100100·100100···100·100
FVD·100100100·100100100·100100·100·100·100
SGP···100·100100100·100···100··100
Volt·100100100···100·100100······
50PLUS·100100100·100100100·100100·100·100··

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.