Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

57

uit 23 regelingen · 1 brief-verzoeken

Gekregen

60%

34 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

561

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 24% 28 7 5 22% 1 (0 gekregen)
D66 coalitie 38% 25 5 1 36% 4 (3 gekregen)
CDA coalitie 50% 14 5 2 49% 3 (3 gekregen)
Groep Markuszower 54% 8 4 5 55% 9 (4 gekregen)
BBB 61% 12 2 1 59% 0
JA21 62% 8 3 5 60% 2 (1 gekregen)
PVV 65% 14 0 5 68% 5 (2 gekregen)
PRO 90% 4 0 7 89% 6 (6 gekregen)
DENK 93% 2 1 0 92% 0
ChristenUnie 95% 1 0 2 94% 5 (4 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 2 (0 gekregen)
SP 100% 0 0 1 100% 9 (7 gekregen)
PvdD 100% 0 0 0 100% 4 (1 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0
SGP 100% 0 0 3 100% 3 (1 gekregen)
Volt 100% 0 0 0 100% 1 (1 gekregen)
50PLUS 100% 0 0 0 100% 3 (1 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat9636 38%0 0%10 10%49 51%1 1%
Dertigledendebat1011 1%0 0%24 24%74 73%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg5760%86%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 2026743%
Mei 20261267%
April 2026450%
Maart 2026956%
Februari 2026850%
Januari 2026333%
December 2025863%
November 20256100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorg
VVD24
D6638
CDA50
Groep Markuszower54
BBB61
JA2162
PVV65
PRO90
DENK93
ChristenUnie95
FVD100
SP100
PvdD100
Lid Keijzer100
SGP100
Volt100
50PLUS100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD670002933500
D6667570252205620
CDA1001006717431004420
Groep Markuszower··5043100504467
BBB7538504350100100100
JA2180501002550508633
PVV60501008675336067
PRO10067100100836710075
DENK100100100100837510067
ChristenUnie100100·10050100100·
FVD100100100100100100100100
SP100100100100100100100100
PvdD100100100100100·100100
Lid Keijzer····100100100100
SGP100100100100100100·100
Volt100·100100100100100·
50PLUS100100100100100100100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerBBBJA21PVVPRODENKChristenUnieFVDSPPvdDLid KeijzerSGPVolt50PLUS
VVD·503333·03320·500025·331000
D66··6725·04050·4002267·5010033
CDA0100·60·05060·6003350·5010033
Groep Markuszower1000100··10050100·67100200·100·67
BBB1005010060·1005040·7510029100·100·67
JA211005010033··50100·75·17100·100100100
PVV100335060·50·83·100·670·1000100
PRO·100100100·0100··800100100·100100100
DENK·100100100·5075100·1000100100·100·100
ChristenUnie·10010067··100100··100100··100·100
FVD·100100100·100100100·100·100100·100·100
SP·100100100·100100100·100100·100·100·100
PvdD·100100100··100100·100·100··100·100
Lid Keijzer100100·100·100100100·100100······
SGP··100··100100100·100100·····100
Volt·100100100···100·100·100·····
50PLUS·100100100·100100100·100·100100·100··

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.