Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

61

uit 25 regelingen · 1 brief-verzoeken

Gekregen

59%

36 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

598

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 23% 30 7 5 21% 1 (0 gekregen)
D66 coalitie 37% 27 5 1 35% 5 (4 gekregen)
CDA coalitie 48% 17 5 2 47% 3 (3 gekregen)
Groep Markuszower 52% 9 4 7 55% 10 (4 gekregen)
JA21 58% 9 4 5 58% 2 (1 gekregen)
BBB 61% 13 2 3 59% 0
PVV 67% 14 0 6 69% 5 (2 gekregen)
PRO 88% 5 0 7 89% 7 (6 gekregen)
DENK 93% 2 1 0 92% 0
50PLUS 95% 1 0 0 100% 3 (1 gekregen)
ChristenUnie 95% 1 0 2 94% 5 (4 gekregen)
SP 97% 1 0 1 100% 10 (8 gekregen)
PvdD 97% 1 0 0 100% 4 (1 gekregen)
FVD 100% 0 0 0 100% 2 (0 gekregen)
Lid Keijzer 100% 0 0 0 100% 0
SGP 100% 0 0 3 100% 3 (1 gekregen)
Volt 100% 0 0 0 100% 1 (1 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat10337 36%0 0%15 15%50 49%1 1%
Dertigledendebat1081 1%0 0%27 25%78 72%2 2%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 58 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg6159%85%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20261145%
Mei 20261267%
April 2026450%
Maart 2026956%
Februari 2026850%
Januari 2026333%
December 2025863%
November 20256100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorg
VVD23
D6637
CDA48
Groep Markuszower52
JA2158
BBB61
PVV67
PRO88
DENK93
50PLUS95
ChristenUnie95
SP97
PvdD97
FVD100
Lid Keijzer100
SGP100
Volt100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD670002933500
D6667570252205625
CDA1001006717431004422
Groep Markuszower··5043100504450
JA2180501002550508620
BBB753850435010010080
PVV60501008675336080
PRO10067100100836710067
DENK100100100100837510083
50PLUS1001001001001001001000
ChristenUnie100100·10050100100·
SP10010010010010010010086
PvdD100100100100100·10088
FVD100100100100100100100100
Lid Keijzer····100100100100
SGP100100100100100100·100
Volt100·100100100100100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDAGroep MarkuszowerJA21BBBPVVPRODENK50PLUSChristenUnieSPPvdDFVDLid KeijzerSGPVolt
VVD·5033290·3317·0500250·33100
D66··67220·4043·334030670·50100
CDA067·500·5050·336043500·50100
Groep Markuszower1000100·100·50100·6767200100·100·
JA211003310033··5067·1007517100··100100
BBB1005010050100·5050·677529100100·100·
PVV10033506050··86·100100700··1000
PRO·751001000·100··100801001000·100100
DENK·10010010050·75100·1001001001000·100·
50PLUS·67100100100·100100··100100100··100·
ChristenUnie·10010067··100100·100·100·100·100·
SP·75100100100·100100·100100·100100·100·
PvdD·67100100··100100·100100100···100·
FVD·100100100100·100100·100100100100··100·
Lid Keijzer100100·100100·100100··100··100···
SGP··100·100·100100·100100··100···
Volt·100100100···100··100100·····

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.