Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

58

uit 22 regelingen · 0 brief-verzoeken

Gekregen

100%

58 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

544

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 28% 28 1 8 29% 1 (1 gekregen)
D66 coalitie 45% 24 3 2 46% 3 (3 gekregen)
CDA coalitie 61% 12 2 2 63% 3 (3 gekregen)
BBB 65% 13 2 4 64% 2 (2 gekregen)
Lid Keijzer 67% 1 1 0 67% 0
Groep Markuszower 69% 8 0 1 70% 7 (7 gekregen)
PVV 74% 8 1 3 77% 8 (8 gekregen)
PRO 77% 6 1 4 81% 11 (11 gekregen)
JA21 82% 5 1 3 82% 2 (2 gekregen)
50PLUS 82% 3 0 0 86% 1 (1 gekregen)
PvdD 88% 5 0 0 92% 0
DENK 91% 3 0 2 91% 7 (7 gekregen)
Volt 91% 1 0 4 88% 3 (3 gekregen)
SGP 92% 1 0 3 90% 2 (2 gekregen)
SP 94% 2 0 1 97% 5 (5 gekregen)
FVD 97% 1 0 0 97% 1 (1 gekregen)
ChristenUnie 100% 0 0 3 100% 2 (2 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat12538 30%0 0%36 29%50 40%1 1%
Dertigledendebat1461 1%0 0%64 44%79 54%2 1%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Zorg12100%75%
Veiligheid en justitie10100%100%
Overig7100%71%
Buitenland en defensie6100%100%
Asiel en migratie4100%100%
Klimaat en energie4100%100%
Inkomen en economie3100%100%
Samenleving en discriminatie3100%100%
Bestuur en democratie3100%67%
Landbouw en natuur3100%67%
Verkeer en infrastructuur2100%100%
Onderwijs1100%100%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Juni 20265100%
Mei 20264100%
April 20262100%
Maart 202613100%
Februari 202611100%
Januari 20261100%
December 20257100%
November 202515100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijZorgVeiligheid en justitieOverigBuitenland en defensieAsiel en migratieKlimaat en energieInkomen en economieSamenleving en discriminatieBestuur en democratie
VVD1038170006750100
D6655500670505010033
CDA63782567025100100100
BBB50674050751001000100
Lid Keijzer1000100100···50·
Groep Markuszower606750100100675050100
PVV7090330·67100·100
PRO716710075·10010010050
JA2167757510010010010067100
50PLUS83100100100100··100100
PvdD888910080·10010010067
DENK100100100670100100100100
Volt100100·100·100·100100
SGP10010010067100100··100
SP8310010080·100100100100
FVD1001001001001001001000100
ChristenUnie100100100100100100100100100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26
VVD2217030331003325
D6636670452210010050
CDA80100·442910010050
BBB69671006356010050
Lid Keijzer····501001000
Groep Markuszower··100381001006750
PVV10025·57601001000
PRO7067·10071·10067
JA21801001005710010010067
50PLUS7575100100100100·0
PvdD80100·1008310010075
DENK88100·1008810010067
Volt80··100100··100
SGP83·100100100···
SP100100·1008810010067
FVD10010010086100100100100
ChristenUnie100100·100100100·100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDD66CDABBBLid KeijzerGroep MarkuszowerPVVPROJA2150PLUSPvdDDENKVoltSGPSPFVDChristenUnie
VVD·033··500330··010000·100
D660·500·140800100·711000400100
CDA10033·0·500890100·6710010040·100
BBB10050100··805778100100·25010020100100
Lid Keijzer·····10050100···0·100···
Groep Markuszower·501000··10050100100·010010033·100
PVV100500100·75·7550100·6710010060100100
PRO0501000·6767·50100·1001000100·100
JA2110050100100·10010080·100·33·10033100100
50PLUS·501000··10080100···100100100·100
PvdD0671000·10067100·100·10010050100100100
DENK·1001000·10050100100100··100100100100100
Volt100·1000···100···100··100·100
SGP·100100100·100100·100··50···100100
SP·50100100·10075100100100·100100100·100100
FVD100100100100·100100100100100·75100100100·100
ChristenUnie·100100··100100100100··100100100100100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.