Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

97

uit 35 regelingen · 0 brief-verzoeken

Gekregen

100%

97 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

862

7% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 8% 60 9 8 8% 0
CDA coalitie 21% 42 6 5 22% 0
D66 coalitie 24% 53 6 8 24% 4 (4 gekregen)
Groep Markuszower 45% 27 5 3 48% 10 (10 gekregen)
BBB 45% 26 5 9 45% 11 (11 gekregen)
Lid Keijzer 47% 7 1 4 50% 1 (1 gekregen)
PVV 48% 28 3 5 50% 13 (13 gekregen)
JA21 59% 18 3 2 61% 3 (3 gekregen)
PRO 73% 15 2 3 75% 12 (12 gekregen)
Volt 75% 4 1 3 78% 7 (7 gekregen)
DENK 87% 6 0 4 86% 12 (12 gekregen)
SP 89% 4 1 4 90% 8 (8 gekregen)
50PLUS 90% 3 0 0 93% 0
ChristenUnie 90% 2 0 2 95% 4 (4 gekregen)
PvdD 92% 4 0 1 94% 9 (9 gekregen)
FVD 92% 4 0 0 92% 2 (2 gekregen)
SGP 95% 1 0 2 95% 1 (1 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26sep '26okt '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat12538 30%0 0%36 29%50 40%1 1%
Dertigledendebat1461 1%0 0%64 44%79 54%2 1%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Veiligheid en justitie16100%100%
Overig15100%100%
Zorg14100%86%
Asiel en migratie10100%90%
Klimaat en energie7100%86%
Landbouw en natuur7100%100%
Buitenland en defensie7100%100%
Samenleving en discriminatie6100%100%
Inkomen en economie6100%100%
Verkeer en infrastructuur3100%100%
Bestuur en democratie3100%100%
Onderwijs2100%100%
Wonen1100%100%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Oktober 202611100%
September 202621100%
Juni 202611100%
Mei 202613100%
April 20262100%
Maart 202615100%
Februari 20265100%
Januari 20266100%
December 20253100%
November 202510100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijVeiligheid en justitieOverigZorgAsiel en migratieKlimaat en energieLandbouw en natuurBuitenland en defensieSamenleving en discriminatieInkomen en economie
VVD190000250250
CDA311718200330500
D662514905033336025
Groep Markuszower43433388206750500
BBB58503857033255067
Lid Keijzer601000·001000·
PVV626455670750050
JA215089208867·336050
PRO646785401005775100100
Volt7567751000·100100100
DENK8310010001001006750100
SP1008886501006780100100
50PLUS10010088100100···100
ChristenUnie1005010010050·100100100
PvdD891009010010010083100100
FVD751001001006710010067100
SGP100100100100·10067··

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26sep '26okt '26
VVD00172525000020
CDA60·252522011172113
D662233502095020143314
Groep Markuszower··332510010011333855
BBB2210033335510025674475
Lid Keijzer····67·05017100
PVV4403350505050753375
JA2150·100089033505586
PRO675010010050100100679229
Volt75·10010050·1005075·
DENK5010010010086100100679350
SP10010010010083·100809350
50PLUS7550100100··10050100100
ChristenUnie100100·10075·10010067100
PvdD8010010010083·10083100100
FVD86100100671001008610010088
SGP100·100·100···88100

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDCDAD66Groep MarkuszowerBBBLid KeijzerPVVJA21PROVoltDENKSP50PLUSChristenUniePvdDFVDSGP
VVD··013250115001400·0000
CDA··0112900·0503314·67400100
D66···00·95036334425·06300
Groep Markuszower··0·7810075·1125033·5040100·
BBB···57·10080100330290·5014100100
Lid Keijzer··0100100·50···0···0··
PVV··086100100·013203343·6717100100
JA21··08086100100·17000·100100100100
PRO··3320008033·100100100·10010000
Volt··5000·0·100·100100·100100··
DENK··1001000·43100100100·100·50100100·
SP··6710033083100100100100··100100100·
50PLUS··0·5010010010075100·100·100100·100
ChristenUnie··00100100100·100100·100··100·100
PvdD··5010050·80100100100100100·100·1000
FVD··10010010010010010010010040100·1000·100
SGP···100100100100100··50··100···

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.