Wie steunt welk debatverzoek in de Tweede Kamer? Uit de regeling van werkzaamheden, sinds 12 november 2025 · laatste: 27 oktober 2026. Elk uur bijgewerkt uit de verslagen.

Debatverzoeken

186

uit 34 regelingen · 6 brief-verzoeken

Gekregen

100%

186 met meerderheid of dertigledendebat

Reacties

1671

8% onduidelijk (telt niet mee)

Per partij

Gesorteerd op wie het minst steunt. Klik een partij voor haar profiel, of een getal voor de reacties zelf.

PartijSteunGeen steunVerwijst doorOnduidelijkSteunt oppositieZelf gevraagd
VVD coalitie 64% 38 5 19 66% 11 (11 gekregen)
Groep Markuszower 74% 21 1 11 76% 10 (10 gekregen)
BBB 77% 21 6 14 78% 7 (7 gekregen)
D66 coalitie 79% 29 1 10 79% 13 (13 gekregen)
PVV 80% 20 1 15 83% 8 (8 gekregen)
CDA coalitie 86% 16 2 7 86% 8 (8 gekregen)
Lid Keijzer 87% 2 2 7 86% 1 (1 gekregen)
JA21 88% 9 1 11 90% 13 (13 gekregen)
PRO 90% 6 2 11 89% 53 (53 gekregen)
SGP 91% 4 0 5 89% 3 (3 gekregen)
DENK 95% 5 0 6 96% 12 (12 gekregen)
PvdD 95% 6 0 3 96% 11 (11 gekregen)
ChristenUnie 97% 2 0 4 96% 13 (13 gekregen)
FVD 98% 2 0 2 98% 4 (4 gekregen)
50PLUS 98% 0 1 1 98% 2 (2 gekregen)
SP 99% 1 0 6 99% 8 (8 gekregen)
Volt 100% 0 0 2 100% 9 (9 gekregen)

Steun = deel van de duidelijke reacties (steun, geen steun, verwijst door). Steunt oppositie: steun voor verzoeken van partijen buiten de coalitie (D66, VVD, CDA).

Coalitie tegenover oppositie

Per maand: hoe vaak de coalitie (D66, VVD, CDA) verzoeken van de oppositie steunde, en hoe vaak oppositie- en coalitieverzoeken een debat opleverden.

0%25%50%75%100%nov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26sep '26okt '26

Coalitie steunt oppositieverzoeken Oppositieverzoeken gekregen Coalitieverzoeken gekregen

"Gekregen" = meerderheid of dertigledendebat. De coalitie is die van nu, ook voor de maanden daarvoor (startdatum kabinet nog niet ingesteld).

Wat werd er van toegekende debatten?

Volgens de Kamerplanning (open data), voor alle debatten aangevraagd sinds 12 november 2025. Ook verzoeken die niet in het verslag stonden tellen hier mee.

AangevraagdGevoerdGeplandStaat op de lijstVervallenGeannuleerd
Meerderheidsdebat12538 30%0 0%36 29%50 40%1 1%
Dertigledendebat1461 1%0 0%64 44%79 54%2 1%

Een gevoerd debat liet gemiddeld (mediaan) 48 dagen op zich wachten. "Staat op de lijst": aangevraagd, nog niet ingepland. "Vervallen": niet meer gevoerd (ingetrokken of vervallen bij het reces of de verkiezingen).

Per thema

ThemaVerzoekenGekregenVan oppositie
Overig54100%81%
Zorg36100%78%
Veiligheid en justitie21100%86%
Buitenland en defensie20100%85%
Inkomen en economie12100%83%
Klimaat en energie11100%91%
Landbouw en natuur9100%89%
Samenleving en discriminatie6100%83%
Verkeer en infrastructuur5100%100%
Wonen4100%100%
Bestuur en democratie4100%75%
Onderwijs3100%33%
Asiel en migratie1100%100%

Thema op trefwoorden in het verzoek; niet perfect, wel consequent.

Per maand

MaandVerzoekenGekregen
Oktober 20267100%
September 202629100%
Juni 202630100%
Mei 202618100%
April 202612100%
Maart 202627100%
Februari 202611100%
Januari 20265100%
December 202516100%
November 202531100%

Steun per partij en thema

Percentage steun per thema. Groen = vaak steun, rood = vaak geen steun of doorverwezen. Beweeg over een vak voor de aantallen.

PartijOverigZorgVeiligheid en justitieBuitenland en defensieInkomen en economieKlimaat en energieLandbouw en natuurSamenleving en discriminatieVerkeer en infrastructuur
VVD524879738875607550
Groep Markuszower75697871885710067100
BBB79676287889043100100
D66797171959175756767
PVV81747910088638650100
CDA88839486100786710075
Lid Keijzer100920·100100·50100
JA2190847710010080100100100
PRO81961009010060100100·
SGP871008075100100100100100
DENK8810080100100100100100100
PvdD891001001001007575100100
ChristenUnie9210010010010080100100100
FVD1001009310010010075·100
50PLUS91100100100100100100100100
SP10010010010010088100100·
Volt100100100100100100100·100

Steun per partij per maand

Partijnov '25dec '25jan '26feb '26maa '26apr '26mei '26jun '26sep '26okt '26
VVD594010060575792538817
Groep Markuszower··10063795792855960
BBB7446100808271888578100
D66699110073718675828675
PVV917510071806382827960
CDA87881007881100100779060
Lid Keijzer····1001001007180100
JA21841001001009267919085·
PRO8980100100868010010078100
SGP861001001007110080100100100
DENK10010010010094891008593100
PvdD911001001008810010086100100
ChristenUnie8910050100100100100100100100
FVD1008910010010010090100100100
50PLUS10083100100100100100100100100
SP10010010010010010010010094100
Volt100··100100100100·100·

Wie steunt wie?

Rij: de partij die reageert. Kolom: de partij die het debat vraagt.

VVDGroep MarkuszowerBBBD66PVVCDALid KeijzerJA21PROSGPDENKPvdDChristenUnieFVD50PLUSSPVolt
VVD·676044605707174678367756701467
Groep Markuszower100·83331001000907510050089100100067
BBB8371·448010010088831007125901001005050
D66754486·50801008088100808375331007588
PVV75838050·80100100861001004383100508667
CDA1001008382100·1006795100866783501005783
Lid Keijzer10010010010067···8910050100100·1001000
JA211008010050100100··841001001008910010067100
PRO8383100100100100·88·10010010080671008386
SGP10067100100100100·10092·50·83100·100100
DENK677810010010010010010097100·10083100100100100
PvdD3310050100100100100100100100100·8850100100100
ChristenUnie100100100100100100·10096100100100·67100100100
FVD100100100100100100·10093100100100100·100100100
50PLUS100100100100100100·100100100100100100··75100
SP10010010010010010010080100100100100100100100·100
Volt100·100100·100100·100100100100100··100·

Hoe dit werkt

Elk uur lezen we de plenaire verslagen van de Tweede Kamer (open data) en knippen de regeling van werkzaamheden op in verzoeken. Elke reactie wordt ingedeeld als steun, geen steun, verwijst door (naar de begroting, een commissiedebat of een debat dat al gepland staat) of onduidelijk. Dat gebeurt automatisch met vaste regels en wordt door de redactie nagelopen; onduidelijke reacties tellen niet mee in de percentages. Verzoeken om een brief of informatie tellen apart; aanvragen voor een tweeminutendebat (daar is geen steun voor nodig) niet. Niet reageren telt niet als geen steun. Het verslag is eerst ongecorrigeerd en kan nog wijzigen; bij elk verzoek staat een link naar het officiële verslag en Debat Direct.